Dětská mše svatá v Kyjích

Chtěl bych zhodnotit pár měsíců fungování dětské mše v Kyjích. Jakožto tatínek většího počtu malých dětí jsem moc rád, že byla konečně tato mše v naší farnosti zavedena. Vzpomínám si, že to nebyl první pokus, ale určitě byl úspěšný.

I když je na poměry mých potomků v 11.30 hodin už docela pozdě (hlad, únava), velmi vítám tuto možnost přijít do kostela s kočárkem a nebát se, že se o něj někdo přerazí nebo umaže. Nemusím se strachovat, že bude vyrušování mých dětí středem pozornosti. Nemusím se bát, že “dospělá” liturgie moje malé děti odradí – tato mše je i jejich, mluví se tu jejich řečí a zároveň tady s daleko větší chutí oslavují Boha, jsou blíž eucharistii a také spolu aspoň na okamžik tvoří malé společenství, nám dospělým asi tak do pasu, ale rozhodně ne po krk. A ty nejmenší, které z toho ještě nemají rozum, si sice pokřikují úplně stejně, ale nikoho přítomného tím neruší, protože skoro každý přítomný má totéž na klíně nebo v náručí. A noví malí ministranti dostanou šanci se podílet na mši svaté vlastní službou a nemusí se nervovat, že jim to moc nepůjde. A já jako dospělák bez možnosti zajít si na mši sám bez dětí konečně neodcházím z této nedělní slavnosti frustrován.

Možná podobně jako já jste zpozorovali jednu zajímavost – ať přijdete na dospělou mši v 10 nebo dětskou mši v 11.30, vždy je plný kostel. A Oáza večer taky. Někde museli přibýt lidi.

Pane faráři, díky!

Kliknutím zobrazíte fotoalbum

Kliknutím zobrazíte fotoalbum

Komentáře nejsou povoleny.