Mše svatá pro „rodiny s dětmi“

rybicka

Svatá mše pro „rodiny s dětmi“každou neděli od 11:30 v kostele Sv. Bartoloměje

Děti jsou důležitou skupinou v církvi a v našem společenství. V neposlední řadě proto, že jsou budoucností Církve. Stejně jako je důležité, aby s sebou přinášely předpoklady k slavení liturgie, tak je důležité slavit liturgii takovým způsobem, aby se děti (ale nejenom ony) cítily být osloveny a vtaženy do liturgického slavení.

Rádi byste se pravidelně účastnili nedělní bohoslužby, ale:

-          máte pocit, že je „hlavní“ mše pro vaše malé dítě příliš „dlouhá“?

-          máte pocit, že váš kočárek se do kostela již nevejde?

-          máte pocit, že pokud stojíte s dítětem vzadu v kostele, vaše dítě neudrží pozornost a tím spíše vyrušuje, či chce z kostela odejít?

-          nemáte si s dětmi při mši, kam sednout a vašim dětem chybí prostor?
Nová mše je nazvána pracovně „pro rodiče s dětmi“, protože by měla umožnit především rodičům s kočárky a malými dětmi účastnit se nedělní liturgie „uvnitř“ kostela. To jistě bude v zimních měsících vítaným zlepšením. Program bohoslužby bude, s ohledem na malé děti, co nejkratší a nejjednodušší, podle pana faráře je reálné načasovat závěr bohoslužby na pravé poledne. Tím se ani neochudíme o společná setkání s ostatními členy společenství a naše děti by se mohli cítit více osloveny a vtaženy do liturgického slavení.Našim cílem je umožnit také rodinám s malými dětmi slavit liturgii pravidelně, a to tak, aby byla slavnost co nejlépe přizpůsobena jejich potřebám.

Na dětské mši svaté hraje a zpívá “mladá” schola i se zapojením dětí a mládeže. Velmi oceníme, pokud se Vy, nebo Vaše děti přidají zpěvem nebo hudebním doprovodem. Pro dohodu o Vašem zapojení prosím kontaktujte paní Petru Alvarez osobně nebo telefonicky: 723158575

detska

 

 

1 komentář u “Mše svatá pro „rodiny s dětmi“

  1. Dobrý den,
    chci vyjádřit svoje poděkování za velmi dobrý nápad sloužit bohoslužby v neděli v 11,30 pro rodiny s dětmi. Je to časově vhodná doba a velmi užitečná a potřebná služba. Děkujeme.
    rodina Ondračkova