O víkendu 27.-28.10. se uskutečnila ekumenická MODLITBA A POUŤ ZA VLAST A DOMOV

V sobotu 27.10. od 18:00 hod. – v předvečer Dne vzniku samostatného československého státu – byla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha ekumenická MODLITBA ZA VLAST.

Při ekumenické modlitbě ve svatovítském chrámu, kterou společně pořádalo Arcibiskupství pražské, Ekumenická rada církví a Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze, pronsl slavnostní slovo kardinál Dominik Duka OP.

Po modlitbě byl slavnostní koncert.

V podání Katedrálního sboru Cantores Gradecenses, Severočeského filharmonického sboru z České Lípy a Liberce a Plzeňské filharmonie zazněly skladby Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

Dirigentem bude Josef Zadina.

Vstup na koncert je volný.

V den samotného státního svátku v neděli 28. října pořádaly církve sdružené v Ekumenické radě církví 6. ročník Ekumenické pouti MODLITBA ZA DOMOV.

Letošní MODLITBA ZA DOMOV, která nesla motto “Pravda vítězí”, se nově uskutečnila od 10:00 do 19:00 hod v Roudnici nad Labem v centru města na Husově náměstí a v jeho okolí.

Připraven byl program pro různé věkové a zájmové skupiny: duchovní poutní cesta po kostelech a kaplích města a pro fyzicky zdatnější poutníky i na nedaleký Říp; a naučná a sportovní vycházka Cestou pravdy pro děti a rodiče.

Dále zde bylo tržiště, kde byla možnost nákupu výrobků chráněných dílen nebo regionálních produktů, a také hudební a divadelní program na venkovním pódiu a v Kulturním domě Říp.

MODLITBA ZA DOMOV 2012 se konala za podpory města Roudnice nad Labem, pod záštitou ministryně kultury ČR Aleny Hanákové a starosty města Roudnice nad Labem Vladimíra Urbana.

Více informací zde: http://www.modlitbazadomov.cz