Den Charity

Koncem září vyvrcholí kampaň Den Charity

Dny otevřených dveří, exkurze, výstavy a prezentace, koncerty či divadelní představení pro děti i dospělé. Takové nabídky čekají návštěvníky akcí, pořádaných v rámci tradiční kampaně Den Charity. Jednotlivé akce se konají nejčastěji kolem svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona charitních zařízení. Den Charity není spojen s žádnou finanční sbírkou.

Při příležitosti Dne Charity je od roku 2008 udílena Cena Charity ČR za rozvoj charitního díla. Letos bude předána 25. září v kostele sv. Tomáše na Malé Straně v Praze a obdrží ji devět pracovníků a dobrovolníků, za svoji obětavou práci, příkladné činy či dlouhodobou podporou některé z místních Charit.

Seznam nominovaných na Cenu Charity ČR 2012

Diecézní charita Brno

MUDr. Dana Makešová, metodická koordinátorka zdravotnických činností DCH Brno

Diecézní charita České Budějovice

Kryštof Kratochvíl, starosta spolupracující organizace Orel, technickoadministrativní dobrovolník a dárce

Diecézní katolická charita Hradec Králové

Ing. Štěpánka Dvořáková, pracovnice Oblastní charity Polička v oblasti fundraisingu, organizátorka kulturních akcí

Diecézní charita Litoměřice

Marta Zachová, dobrovolnice Diecézní charity Litoměřice

Arcidiecézní charita Olomouc

Jana Žádníková, vedoucí sociálních projektů Charity Veselí nad Moravou

Diecézní charita ostravsko-opavská

Ing. Pavel Folta, ředitel Charity sv. Alexandra v Ostravě

Diecézní charita Plzeň

Bc. Ludmila Kučerová, DiS,vedoucí Domova pro seniory sv. Jiří v Plzni

Arcidiecézní charita Praha

Miloslava Machovcová, ředitelka Farní charity Neratovice

Řeckokatolická charita

Mgr. Tomáš František Král, dobrovolník Oblastní řeckokatolické charity v Českých Budějovicích

Sv. Vincenc z Pauly byl kněz, který zasvětil život práci pro chudé. Za válek 1648–53 např. zorganizoval rozsáhlou pomoc pro zpustošené kraje – za pomoci tištěných letáků se zprávami o utrpení zbídačeného obyvatelstva shromáždil v Paříži peníze, za které byly nakoupeny potraviny či šaty a prostřednictvím misionářů rozdávány chudým v postižených oblastech. Vincenc založil řadu charitativní organizací – zejména Kongregaci dcer křesťanské lásky a Kongregace kněží misionářů (lazaristé). Jeho památku si připomínáme 27. září.

Příspěvek byl publikován v rubrice Farní charita, Pozvánky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.