43. skautský zimní přechod Brd

Tradiční, letos již 43. skautský zimní přechod Brd byl v mrazivou sobotu 28. ledna. Skautská pozvánka na akci byla zveřejněna také na farních webových stránkách. Přinášíme text malé členky naší farnosti, která se zimního přechodu Brd zúčastnila.

Brdy 2012 

 

V sobotu jsme se všichni sešli na Černém Mostě. Metrem jsme jeli na vlakové nádraží. Už zde jsme viděli, že pojede hodně oddílů a že na Brdech 2012 se sejdeme v hojném počtu. Jeli jsme jenom jedním vlakem, takže jsme nemuseli přestupovat. Dojeli jsme do malého města Mníšek pod Brdy, odkud začala dlouhá cesta.  

Cestou jsme hráli slovní kopanou a říkali si vtipy. Asi třikrát jsme zastavili a odpočinuli si. Když už jsme byli skoro nahoře, tak jsme všichni zastavili a hráli „na mrazíka“ a pak jsme zase vyrazili. Za chvilku jsme byli nahoře, tam jsme si dali oběd a vyměňovali si kartičky. Kartičky zvané Brděnky si všechny oddíly na schůzkách vyrobí. Je to taková hezká tradice, kterou se všechny děti více poznají. Na Brděnkách je vždy nějaký obrázek nebo básnička, jméno oddílu a místo, odkud oddíl pochází.  

Po velkém společném nástupu jsme všichni vyrazili dolů. Cestou jsme skoro pořád zpívali. Také jsme zastavili u hřiště a tam se stala věc, díky které jsem tři týdny zůstala o berlích. Byli jsme na houpací kládě, já jsem přes ni přešla a úplně na konci jsem spadla a zlomila si tři prsty u pravé nohy. Nějak jsem se dokodrcala na nádraží a jelo se domů. Nojo, všude dobře, ale doma nejlépe.  

 

Danielka Janíčková

světluška z 27. skautského střediska Oheň

Komentáře nejsou povoleny.