Knihovna

16.7.2008

… tak takto asi naše knihovna vypadat nebude … to je jen obrázek pro ilustraci :-)

 

Ti z Vás, kteří byli doposud zvyklí na pravidelné půjčování knih z fondu farní knihovny již jistě postřehli, že "se něco děje". O prázdninách je knihovna mimo provoz a v současné době prochází poměrně náročnou úpravou, která by měla zajistit její řádné fungování. Knihy se třídí podle žánru, podle abecedy či podle jiného klíče, který se v ten moment zdá vhodnější :-)

 

To však zdaleka není všechno! V pondělí se do knihovny sešla velká spousta malých pomocníků v čele s Anetkou Adámkovou a dohromady udělali obrovský kus práce. Za doprovodu hudby, která se linula z neustále obsazeného počítače a posíleni bonbóny, orazítkovali naši pomocníci většinu knih. To byl ale šrumec! Snad všechny děti se vystřídaly u razítkování, nošení knih, stříhání lepenky či lepení knih. Některé si dokonce stihly zahrát i nějakou tu hru. A tak se stalo, že se z kupy práce na knihovně hnedle stala kupa menší :-) Všem pomocníkům bych touto cestou ráda poděkovala…

 

Práce však stále nekončí. K dnešnímu dni byla roztřízena a zařazena téměř polovina knih z původní knihovny … a tak překvapivě … ještě půlka chybí :-D Nicméně i po zatřízení všech knih bude následovat mravenčí práce zapisování knih do počítače. Na tuto fázi – jestli se k ní v letošním roce propracujeme – by se mimochodem hodili další dobrovolníci … a tak … dobrovolníci, hlaste se!!! :-D

 

A proč vlastně tuto "zprávu" píšu? Jedním důvodem je, že jsem chtěla vyjádřit díky všem dosavadním pomocníkům. Druhým a doposud nezmíněným důvodem je, že bych chtěla touto cestou vyzvat všechny, kdo mají z knihovny vypůjčeny knihy, aby dali v průběhu prázdnin vědět např. na farní mail, o jaké knihy se jedná, popř. aby vrátili ty, které již nepotřebují…

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Úvahy, Život ve farnosti a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.