Ze zákulisí karnevalu

30.1.2008
Abychom dokázali, že jsme opravdu nezávislé médium, přinášíme ještě jednu reportáž z farního karnevalu, která nás vtahuje do zákulisí organizace a díky níž se čtenář mimo jiné dozví, komu všemu za uspořádání celé této skvělé akce vděčíme.

30.1.2008

Nápad uspořádat farní karneval přišel od patera Walczyka. Příprava karnevalu se upekla na setkání maminek a mezi organizátorky se mohou počítat Maruška Víšková, která nám pak k soutěžím půjčila i své dvě šikovné dcery a společně na karnevalu tvořili trojici krásných turkyň. Jejich něžné ručky přidělovaly maskám soutěžní čísla, u jejich soutěžního stanoviště se pak za úspěšné zdolání disciplín "Hod kroužkem na cíl" a "Běh s míčkem na lžíci" také získávaly lístky do tomboly.
Daniela Mayová, která zaměstnala svého manžela z Blízkého východu co by fotografa, na karneval přišla jako upírka i s dcerou Denisou, která pomohla s nahráváním písniček.
Linda Koubová,která se představila jako Sličná čertice, které dobro kouká z očí, zajistila materiál na výzdobu, ale i roztomilé čepičky a škrabošky pro ty, kteří by chtěli považovat svůj obličej za dostatečnou masku :-)
Irča Habánová,rovněž půjčila svou vlídnou dceru Aničku a ta nám jako lesní víla pomáhala se soutěží "Poznávání vůní". Sama Irena – jako Karotka čili Mrkev pomáhala při soutěži "Hod papírem".
Dále pak Anička Havránková – jako sličná Božena, kterou samozřejmě doprovázel manžel – jako dokonalý Oldřich, přivedli na pomoc dceru Terezu, která jako Roztomilá čarodějnička byla u soutěže Poznávání předmětů hmatem.
Mně pomáhala s organizací celá rodina, vybrala jsem si masku Kočičky, která měla na dětském karnevalu být milá a pokračovat na dospěláckém jako rozverná… jak se mi to povedlo, nemohu posoudit. Petr jako Král Artuš přivezl aparaturu, kterou nám zapůjčila ZŠ Chvaletická, a také milého a pohledného dýdžeje Pepína Formánka, který ve jmenované škole učí hlavně angličtinu.
Soutěž s bonbony nám vypadla, protože připravené bonbonky na nitích se díky velkému větru zamotaly, ještě než dorazily do cíle. Potěšilo nás, že i o soutěž ve zpěvu a přednesu byl velký zájem a některá vystoupení byla odměněna nejen oněmi lístky do tomboly, ale i velkým aplausem.
Soutěže o lístky do tomboly se dětem líbily a moc děkujeme všem, kteří věnovali ceny.
V soutěži o nejlepší dospěláckou masku jednoznačně zvítězila fascinující Karotka raná. Soutěž dětských masek byla velmi vyrovnaná a bylo uděleno 7 cen. Výhry, které získaly nejlepší masky, poskytl p. Walczyk, který rozhodně zaslouží největší dík a jeho Elvis se ukázal být naprosto neodolatelným zpěvákem, hudebníkem a hlavně tanečníkem.

Dospělácký karneval byl takový, jaký má být.
Večer jsme přivítali například Alberta Einsteina s chotí, kopretinu, myšku, kuchaře, čápa a další.
Hodně se tancovalo, ale také se soutěžilo o lístky do tomboly. Vynikající atmosféru vytovřila vodní dýmka, kterou ochotně zapůjčil manžel sličných turkyň. I mezi dospělými se našli odvážlivci, kteří nám předvedli svá minivystoupení pro pobavení.
Poslední masky odcházely kolem třetí hodiny.

Máša Weigrichtová

Komentáře nejsou povoleny.