Svatojánský víkend v Dolních Počernicích

Letos uplynulo 280 let ode dne, kdy byl za svatého prohlášen v celém světě nejznámější Čech – Jan Nepomucký. Jeho osobu si připomeneme v Dolních Počernicích o víkendu 16. a 17. května.

V sobotu 16. se vydáme na návštěvu jeho rodiště (podrobnosti pro zájemce sdělí farní úřad Dolní Počernice). V neděli 17. si světce připomeneme při obou bohoslužbách v kostele Nanebevzetí Panny Marie (v 8:30 a pro děti v 10:30). Odpoledne si promítneme pořad o Janu Nepomuckém, na němž se autorsky i herecky podílel náš dolnopočernický soused P. Miroslav Herold SJ. V 16 hodin nám slíbil návštěvu pražský světící biskup K. Herbst, který povede liturgii posvěcení sochy svatého Jana akademické sochařky Ellen Jilemnické u mostu přes řeku Rokytku. Návštěvu otce biskupa využijeme ještě ke společné besedě s ním v prostorách radničního klubu.

Ke všem akcím jste srdečně zváni. Podrobný časový rozpis najdete na nástěnkách spolupořadatelů ÚMČ Dolní Počernice, farního úřadu a o.s. Počin.

 

Dr. Tomáš Jirsák

farnost Dolní Počernice

Komentáře nejsou povoleny.